Сильний дух зміцнює здоров’я.

 

Сильний дух зміцнює здоров’я.
 
Усі оздоровчі заходи (біг підтюпцем, вправи для оживлення капілярів, поліпшення кровопостачання мозку, правильний подих, оздоровлення і відновлення шкіри…) не тільки зміцнюють фізичне здоров'я, але й загартовують волю, дають людині силу, наділяють її потужною й здоровою нервовою системою. Щоб бути здоровим, треба бути сильним душевно й духовно. Відомо, що хвороба - доля слабких духом, здоров'я - доля сильних духом.
Але можна сказати й по-іншому: хвороба дається нам не як покарання, а як урок, щоб, пройшовши його, ми стали сильними духом і видужали. Тому не ставтеся до хвороби як до покарання - поставтеся до неї як до можливості стати сильніше.
Здоров'я духу - здоров'я серця й судин
Саме Ваші хвороби спонукають Вас зайнятися своїм здоров'ям - фізичним і духовним. Першою Вашою перемогою на цьому шляху повинна стати тверда рішучість здолати хворобу й смерть, здолати будь-що-будь, для цього Ви повинні загартовувати свій дух.  Головною справою свого життя зробити видужання, і всі свої зусилля присвятив цьому, не даючи собі ніяких потурань і не дозволяючи відступити від цього шляху, які б спокуси перед Вами не вставали. Спокус буде багато: лінь і слабість тіла від хвороб; традиційна кухня, звична й смачна, але шкідлива; небажання фізично розвиватися - загалом, всі звичайні звички до нездорового способу життя. Переборюючи кожну з таких звичок, ми розвиваємо волю, загартовуємо нервову систему, сильнішаємо духом.
Людина, сильна духом, - це людина, яка володіє великим запасом нервової й психічної енергії. Така людина в значній мірі врятована від атеросклерозу й пов'язаних з ним інфаркту, інсульту, старечого слабоумства. Вона до останніх років життя зберігає ясний розум і високу працездатність.
Людина, сильна духом, відчуває себе в єдності з усім живим, сприймає себе як частину всього сущого й для неї буде природним оберігати не тільки своє здоров'я, але й навколишню природу.
Сила духу, нервова й психічна сила дійсно зміцнюють судини й серце. У це, може бути, важко повірити, але це так. Людина, сильна духом, саме через своє серце налагоджує зв'язок з усім світом, саме серцем вона відкривається світу й природі, саме завдяки відкритому серцю вона починає відповідати вищим законам природи (адже ці закони й можна сприйняти тільки серцем - не розумом), а тому оздоровлюється.
Про особливе значення серця люди знали завжди. Серце за всіх часів вважалося символом кращих якостей людської душі. У християнстві для свого духовного перетворення подвижники творили уявну Іісусову молитву саме в серці. У буддизмі існує "Доктрина Серця", яка сповідає шлях жертовної любові. Всі самі потужні енергії життя проходять через серце, яке є найбільшою лабораторією, де відбувається перетворення людської свідомості. Серце є осередок психічної й нервової енергії.
Тому лише при відкритому серці законам природи й життєвих енергій, світу й всесвіту й всьому сущому можливе його здоров'я, здоров'я судин, крові й усього організму. А це значить, що здоров'я можливо лише при наявності сильного духу, яке відкриває серце законам природи. Адже тільки людина із сильним духом може по-справжньому відкрити своє серце світу - слабка людина, людина полохлива і бажаюча сховатися від світу цього зробити не може. Станьте сильними духом. Без цього серцю, судинам, крові важко стати здоровими.
Людина, яка володіє високою духовною силою, постійно перебуває в стані душевної рівноваги, живе мудро й осмислено. Коли в нас є достатня нервова сила, ми повні ентузіазму й щастя, здоров'я й впевненості в собі, ми готові переборювати всі труднощі й гідно приймати кожний виклик долі. Ми не боїмося проблем, тому що сильна людина знає, що може з ними впоратися.
Що ж потрібно для того, щоб стати сильним духом?
По-перше, створити в собі потужну нервову силу, по-друге мати в сильному тілі сильний розум. А мати сильний розум - це значить уміти контролювати свою свідомість і вести її в потрібному напрямку.
Життя схоже на величезну ріку, яка складається із двох потоків, які течуть у протилежних напрямках. Один потік несе нас до здоров'я, щастя, сили, мудрості. Інший - до хвороб, передчасній старості, нещастям, слабості й невдачам. Люди не догадуються, що вони в остаточному підсумку самі вибирають, з яким потоком плисти по ріці життя. Якщо ми стаємо хазяями своєї свідомості, робимо її керованим човном, яке пливе туди, куди потрібно нам, - ми попадаємо в щасливий потік здоров'я й успіху. Якщо ж ми не вміємо володіти собою й своєю свідомістю, плин зносить нас у нещасливий потік хвороб і негод.
Що ж це за чарівна ріка, із чого ж вона складається, з якої води? "Вода" цієї ріки не що інше, як наші власні думки й почуття. Позитивні думки й почуття створюють щасливий потік. Негативні думки й почуття несуть нас у нещасливий потік. Вибираємо потік ми самі, вибираючи свої думки й почуття. Адже думки й почуття залежать зовсім не від подій і обставин навколишньої дійсності, як думають багато хто. Думки й почуття залежать від нас - ми самі вибираємо ті або інші думки й почуття в тих або інших обставинах. Зверніть увагу: різні люди в тих самих обставинах мислять і почувають по-різному! Хтось у лиху сумує й плаче, а хтось у точно такій же ситуації сповнюється сил, рішучості й діє. Виходить, думки й почуття залежать не від обставин, а від людини. Виходить, якщо ми підійдемо до справи свідомо й станемо самі хазяями своїх думок і почуттів, ми можемо вибирати, як саме нам почувати й про що думати в тій або іншій ситуації, у тих або інших обставинах. Тоді не обставини управляють нами, а ми стаємо їхніми хазяями, а виходить, в остаточному підсумку хазяями самих себе, свого життя, своєї долі й здоров'я.
Розвинена свідомість уміє контролювати свої думки й почуття, вибирати потрібні й відтинати шкідливі. Ми можемо змусити наші думки й почуття працювати на нас, а не проти нас. Так само як фізична сила досягається гімнастикою й фізичними вправами - так само й сила духу, розвиненість свідомості досягається тренуванням.